تبلیغات
Commanders blue shirt - حاجی پرخوری کرد!

حاجی پرخوری کرد!

- ظهر دیروز، علی فتح‌ا...زاده با امیر قلعه‌نویی ملاقات كرد و با وی ناهار خورد. این اتفاق در شرایطی رخ می‌دهد كه سرپرست موقت باشگاه استقلال بارها اعلام كرده است برای لیگ یازدهم گزینه‌ای غیر از پرویز مظلومی را مد نظر ندارد و تحت هر شرایطی با او ادامه كار خواهد داد. با وجود این، نشست ناگهانی فتح‌ا...زاده با قلعه‌نویی، حرف و حدیث‌های زیادی را در محافل رسانه‌ای به وجود آورد. برخی گمان كردند پای تراكتورسازی در میان است و البته عده‌ای دیگر حدس زدند كه سرپرست باشگاه استقلال، مقدمات بازگشت امیر به جمع آبی‌پوشان را فراهم می‌كند. فارغ از تفاوت گمانه‌زنی‌ها اما، خروجی قطعی و نهایی چنین جلسه‌ای، ترك برداشتن دیوار اعتماد بین كادر مدیریتی و فنی استقلال است. باید از فتح‌ا...زاده پرسید آیا اگر خودش جای مظلومی بود، با این تحركات نگران نمی‌شد و می‌توانست سخنان مردی را كه در ترکاندن بمب غرقابل پش­بن است، باور كند؟!
2­- در فوتبال ایران كم نیستند آدم‌هایی كه پندارشان با رفتارشان و گفتارشان با اعمال‌شان در تناقض است. شاید حق با علی دایی باشد كه از دوگانگی حرف و عمل برخی از مدیران این حوزه شكایت كرد و حالا متاسفیم از اینكه خبر بدهیم این رویكرد، در حال شیوع و ترویج هم هست. بی‌هیچ تردیدی ارزیابی عملكرد فنی پرویز مظلومی در لیگ دهم، برعهده مدیریت كنونی این باشگاه است و فتح‌ا...زاده به عنوان مردی كه یك سال است عنان كار در استقلال را به دست گرفته، حق دارد بدون رودربایستی حرف آخر را در مورد ادامه یا قطع همكاری با مظلومی بزند. با این اوصاف، وقتی او در رسانه‌های معدود و به ویژه در تریبون برنامه فراگیر نود به وضوح اعلام می‌كند با این مربی برای فصل بعد به توافق رسیده است، پس تحركاتی مثل برگزاری جلسه مشترك با قلعه‌نویی در این مقطع زمانی خاص، چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟ آیا علی فتح‌ا...زاده با آن همه تجربه حضور در فوتبال و انبوهی از افتخارات ریز و درشت، هنوز توانایی اخذ یك تصمیم قاطع مدیریتی را ندارد؟
3­- امیدواریم سرپرست باشگاه استقلال که فصل نقل و انتقالات را زودتر و بهتر از همه باشگاه­ها استارت زده، اندكی به شعور افكار عمومی احترام بگذارد و از «ساده» قلمداد كردن این ملاقات و لقب دادن آن به عنوان دیداری بین دو دوست قدیمی بپرهیزد. این ناهار مشترك را هر زمانی می‌شد خورد، غیر از دوران پرحاشیه نقل و انتقالات و روزهایی كه امیر قلعه‌نویی در آنها بدون تیم است. حتی اگر بپذیریم عطش این زیارت، چنان در وجود آقای سرپرست بالا گرفته بود كه نمی‌توانست مدتی به انتظار بنشیند و آن را به زمانی دیگر موكول كند، باز این انتظار از حاجی استقلالی‌ها می‌رفت كه اجازه رسانه‌ای شدن این داستان را ندهد. وقتی چنین ملاقاتی در این برهه انجام می‌گیرد و اخبار مربوط به آن بازتابی گسترده در محافل خبری می‌یابد، باید به كادر فنی فعلی استقلالی‌ها حق داد دل‌ناگران جایگاه خودشان باشند. در تمام طول لیگی كه برای استقلال با موفقت نسبی به پایان رسید، توجیه مربیان و مدیران آبی‌ این بود كه مسوولیت كار را دیر تحویل گرفته‌اند و با تیمی نصفه و نیمه روبه‌رو شده‌اند. در این شرایط، پرسش اساسی این خواهد بود كه امسال چرا استقلالی‌ها فرصت گرانبهایی را كه برای آماده‌سازی تیم‌شان در اختیار دارند به سهولت از دست می‌دهند و آنها را صرف تولید و سپس رفع سوءتفاهم‌های مختلف می‌كنند؟
4­- اگر بنا به خوردن چنین ناهارهای تفرقه‌آمیز و شبهه‌افكنی باشد، به علی فتح‌ا...زاده‌خویی توصیه می‌كنیم برای موفقیت استقلال هم كه شده، مدتی رژیم بگیرد و اجازه بدهد كادر فنی مورد تاییدش در آرامش به كار ادامه بدهد و روی فصل بعد تمركز كند. شاید بعد از توافق با چند بازیكن اسم و رسم‌دار، حالا فتح‌ا...زاده وسوسه شده باشد كه اختیارات فنی تیمش را نیز به قلعه‌نویی بسپارد. او مطابق قانون چنین اختیاری دارد، اما منش و اخلاق حرفه‌ای حكم می‌كند اگر چنین تصمیمی دارد، درصدد دور زدن مربیان فعلی و نیز افكار عمومی نباشد و با صراحت و شجاعت، خواسته‌اش را به اجرا بگذارد و باز هم تکرار م کنم که مذاکره و توافق با هرگزنه دگر غر از مظلوم حق مسلم مدر مجموعه ا است که ملون ها نفر از آن انتظار موفقت و به خصوص فتح جام دارند.