تبلیغات
Commanders blue shirt - نصرتی شفاهی تمام کرد

نصرتی شفاهی تمام کرد

پس از كرار جاسم، نوبت به محمد نصرتی دیگر بازیكن تراكتورسازی رسید تا پیراهن استقلال را بر تن كند، بازیكنی كه پرسپولیسی است و حالا قرار است برای رقیب سنتی این تیم بازی كند.
البته نصرتی خودش را پرسپولیسی حساب نمی‌كند و اذعان می‌دارد با یك سال بازی در این تیم نمی‌توان آن را یك پرسپولیسی متعصب و دوآتیشه دانست. این مدافع كه شنیده می‌شود با امیرحسین صادقی معاوضه شده، در گفت‌وگو با گل مصاحبه‌ای انجام داده كه خواندن آن خالی از لطف نیست.
شنیده‌ایم در آستانه پیوستن به استقلال قرار داری، آیا این خبر صحت دارد؟
بله، روز چهارشنبه آقای فتح‌ا...زاده با من تماس گرفتند و خواستار حضورم در دفترشان شدند. پس از حضور در دفترشان مذاكراتی را انجام دادیم كه خوشبختانه رضایت‌بخش هم بود.
قراردادی را هم با این باشگاه امضا كردی؟
نه، فعلا فقط به صورت شفاهی با آقای فتح‌ا...زاده به توافق رسیدم و قرار است در چند روز آینده قراردادم با استقلال را نهایی كنم.
احتمال دارد در این چند روز از پیوستن به این تیم منصرف شوی و سر از یك تیم دیگر دربیاوری؟
در فوتبال هر چیزی امكان دارد. همان‌طور كه گفتم با استقلالی‌ها به توافق رسیدم، ولی این احتمال هم وجود دارد كه از رفتن به این تیم منصرف شوم و با یك تیم دیگر قرارداد امضا كنم.
پس هنوز تو را بازیكن این تیم حساب نكنیم؟!
من كه از همین حالا خودم را استقلالی می‌دانم، چون از آینده خبر ندارم و نمی‌دانم در آینده قرار است چه اتفاقی رخ دهد. در حال حاضر با استقلالی‌ها توافق كرده‌ام و خودم را بازیكن این تیم می‌دانم.
چه شد كه نصرتی پرسپولیسی تصمیم به حضور در تیم رقیب یعنی استقلال را گرفت؟
من دو سال در تراكتور بودم و بیشتر از اینكه خودم را پرسپولیسی بدانم، خودم را یك تراكتوری می‌دانم. ضمن اینكه قرار نیست تا آخر پرسپولیسی بمانم. فقط یك سال برای این تیم بازی كردم و با یك سال بازی در یك تیم، بازیكنی نمی‌تواند ادعای تعصب و تعلق خاطر به آن تیم را بكند. پرسپولیسی‌ها حتی یك زنگ هم به من نزدند و قرار نبود تا آخر عمرم منتظر زنگ آنها بمانم.
پس به نوعی دنبال تلافی این رفتار پرسپولیسی‌ها بودی؟!
همه من را می‌شناسند و می‌دانند كه كینه‌ای نیستم. باور كنید به دنبال تلافی كردن رفتار پرسپولیسی‌ها نبودم و فقط چون شرایط استقلال بیشتر به ایده‌آل‌های من نزدیك بود، تصمیم گرفتم پیشنهاد این باشگاه را قبول كنم.
به جز استقلال از چه تیم‌های دیگری پیشنهاد داشتی؟
از چند تیم شهرستانی و یك تیم قطری.
این روزها اكثر ستاره‌های لیگ به دنبال حضور در لیگ قطر هستند، چرا تو پیشنهاد قطری‌ات را رد كردی؟
دیگر نمی‌خواهم در لیگ‌های عربی بازی كنم. از نظر من رفتن به تیم‌های قطری اشتباه است و فقط باعث افت بازیكن می‌شود.
می‌خواهی بگویی بازیكنانی مثل عقیلی و خلعتبری كه تصمیم به حضور در لیگ قطر را گرفته‌اند در انتخاب خود دچار اشتباه شده‌اند؟
آن نظر شخصی من بود و نمی‌توانم درباره بازیكنان دیگر نظر بدهم. خودشان بروند قطر به حرف من پی می‌برند.
این خبر صحت دارد كه تو را با امیرحسین صادقی معاوضه كرده‌اند؟‌
نه، امیرحسین آنقدر بازیكن بزرگی است كه با بازیكن دیگری معاوضه نشود. نه با امیرحسین معاوضه شدم و نه قرار است جای كسی را در استقلال تنگ كنم. من قرار است در استقلال جای خودم بازی كنم.
راستی، تو چند روز پیش عنوان كرده بودی اولویتت با تراكتور است. چه اتفاقی رخ داد كه به یكباره سر از استقلال درآوردی؟
قرار بود مسوولان باشگاه تراكتورسازی با من تماس بگیرند و تا چهارشنبه منتظر تماس‌شان ماندم ولی خبری از آنها نشد و به همین دلیل پیشنهاد استقلالی‌ها را قبول كردم.
یعنی حتی فراز كمالوند هم با تو تماس نگرفت؟
در طول هفته بارها با ایشان صحبت می‌كنم ولی در چند روز گذشته آنها هیچ صحبتی از مذاكره و تمدید قرارداد با من به میان نیاوردند.
شاید به این دلیل بوده كه این مربی خودش را در تراكتور بلاتكلیف می‌داند چون این روزها بحث حضور قلعه‌نویی در تراكتورسازی مطرح است!
نمی‌دانم. خودم هم از اینكه ایشان از مذاكره و تمدید قرارداد حرفی به میان نیاوردند متعجب شدم.
نظرت پیرامون خبرهایی كه درباره حضور قلعه‌نویی روی نیمكت تراكتور شنیده می‌شود، چیست؟‌
نظری ندارم.
به نظر تو این مربی كه كارنامه بسیار خوبی هم دارد می‌تواند در تراكتور هم موفق عمل كند و از این تیم یك تیم مدعی بسازد؟
فقط آقای كمالوند است كه می‌تواند تراكتور را به موفقیت برساند و هیچ مربی نمی‌تواند این تیم را مدعی كند.
چرا چنین نظری داری؟
چون خود ایشان تراكتور را لیگ برتری كردند. سه سال است كه در این تیم و به تمام شرایط و زیروبم آن اشراف دارند. كسی كه ‌توانست در فصلی كه گذشت به تراكتور چهره یك تیم مدعی را بدهد فقط خود آقای كمالوند بودند و هیچ‌كس نمی‌توانست موفق به انجام این كار شود. تراكتور فقط با این مربی موفق می‌شود و هیچ مربی جز آقای كمالوند نمی‌تواند این تیم را یك مدعی كند و به موفقیت برساند.