تبلیغات
Commanders blue shirt - حنیف استقلال خانه ی من است!

حنیف استقلال خانه ی من است!

به تحریر روزنامه ی گل: حنیف عمران‌زاده كه بابت ماندگاری‌اش در استقلال به فراغ‌خاطر رسیده روز گذشته در مورد خودش، تیمش و بخشی از دوران گذشته‌اش در فوتبال حرف زد. او همچنین از ارتباط خوبش با معاون دوم فتح‌ا...زاده هم سخن به میان آورد و او را یكی از دلایل اصلی تمدید قراردادش دانست.
حنیف به چه معنی است؟
اگر واقعیت را بخواهید معنی اسمم را نمی‌‌دانم ولی می‌دانم یك اسم عربی است. اسم برادرم«عمار» است و تمامی اعضای خانواده‌مان اسم‌های اینچنینی دارند.
از اول جثه‌ات همین‌گونه بزرگ بود؟
شاید باورتان نشود سال 64 بزرگ‌ترین بچه ایران بودم! حتی می‌خواستند عكسم را در روزنامه چاپ كنند كه خانواده‌ام مخالفت كردند.
چه كسی را در ماجرای منشوری شدنت مقصر می‌دانی؟
خودم. بارها پدرم گفته بود مواظب خودت باش كه«آتو» دست دیگران ندهی، برایم پا‌پوش درست كردند تا آخر این شكلی شد.
قبول داری خیلی عصبانی می‌شوی؟
در شرایط مسابقه و تمرین بله. آنهایی كه از بیرون نگاه می‌كنند فكر می‌كنند ما پول می‌گیریم و عین خیالمان نیست. آنها تصورشان این است كه خیلی راحت پول را دو دستی تقدیم ما می‌كنند، نه آقایان این گونه نیست. ما برای رسیدن به این روزها خیلی سختی كشیدیم و حالا دو دستی به این موقعیت‌مان چسبیده‌ایم.
قبول دارم كه خیلی عصبانی می‌شوم ولی امسال می‌خواهم این نقطه ضعف را برطرف كنم. به شما قول می‌دهم امسال یك كارت زرد هم نمی‌گیرم!
در این 2سال كه در استقلال بودی چه مساله‌ای تو را آزار داده؟
وقتی می‌بینیم مدیریت باشگاه به جای اینكه دنبال كارهای باشگاه باشد به دنبال پول است ناراحت می‌شوم. فتح‌ا...زاده 70 درصد مشغله‌اش تهیه پول برای بازیكنان است. یك مساله دیگر هم هست.
چه مساله‌ای؟
وقتی نتیجه نمی‌گیریم و از استادیوم بیرون می‌آییم هواداران خیلی ناراحت می‌شوند، البته آنها درك می‌كنند ولی واقعا بعضی‌ وقت‌ها نمی‌شود آنها را كنترل كرد. این مساله هم من را آزار می‌دهد.
امسال در پست خودت بازی كردی؟
بله. البته سال گذشته هم در پست تخصصی ام بازی كردم و راضی هستم.
تا حالا شده در پست تخصصی‌ات بازی نكنی؟
چنین اتفاقی افتاده ولی من بازیكن هستم و هر جا بگویند بازی می‌كنم. حتی این بازی آخر هم فوروارد بودم.
یكی از بازیكنانی كه واعظ همیشه از او حمایت می كرد تو بودی، درست است؟
زمانی كه بحث منشوری شدنم پیش آمد انصافا واعظ از من حمایت كرد. البته در این بین نقش فتح‌ا...زاده كم نبود. من شكایتی از فدراسیون انجام دادم آن هم به دادگاه‌های بیرون فوتبال و طبق قانون تبصره‌ای وجود دارد كه اگر مسایل ورزش به دادگاه‌های قضایی كشیده شود متولی آن رشته ورزشی می‌تواند ورزشكار را یك سال محروم كند. آنجا بود كه فتح‌ا...زاده وساطت كرد و پشت من ایستاد.
شنیده می‌شد به یك نفر در باشگاه استقلال پول داده بودی كه تو را از فهرست منشوری‌ها در بیاورد، در این خصوص صحبت می‌كنی؟
بارها این سؤال را از من پرسیده بودند و همیشه هم همین جواب را دادم. من برای انجام كارم به وكیلم پول دادم كه كارهایم را پیگیری كند چون فرصت نداشتم خودم دنبال كارهایم بیفتم. پول دیگری خرج نكردم و خرج هم نخواهم كرد.
در این یك ماه گذشته قبول داری خیلی وارد حاشیه شدی؟
در این یك ماه خیلی‌ها من را وارد حاشیه كردند و دردسرهایی برایم ایجاد كردند. مثلا بعد از بازی با ملوان من شمال كشور بودم، اما روزنامه‌ها نوشته بودند كه عمران‌زاده در اصفهان است!
یعنی با مظلومی اختلاف نداشتی؟
اول فصل خیلی‌ها می‌گفتند من«سوگلی» مظلومی هستم. حالا هم می‌گویند اختلاف داریم. البته باید بگویم در هر خانواده‌ای مشكلاتی پیش می‌آید ولی من، پرویز مظلومی را دوست دارم و اختلافی با او ندارم.
پس اینكه می‌گویند اگر مظلومی در استقلال باشد عمران‌زاده از این تیم می‌رود صحت ندارد؟
من كاری به این مسایل ندارم. شرایطم را می‌سنجم و تصمیم می‌گیرم. مظلومی هم بماند من می‌مانم. باید بگویم یك نفر در این بین خیلی در این 2 سال به من كمك كرد. علی امیری معاون باشگاه كه تا حدودی همشهری من حساب می‌شود به من مشورت‌هایی داد و از لحاظ روحی و فكری مدیون او هستم. این شخص یكی از نفراتی است كه در باشگاه استقلال زحمت می‌كشد و می‌توانید از همه بازیكنان بپرسید كه چقدر او را دوست دارند و یكی از دلایلی كه منجر به تمدید قرارداد من شد علی امیری است اما باید بگویم كه هواداران اصلی‌ترین فاكتور حضور من در استقلال خواهند بود.
مهم‌ترین چیزی كه از پرویز مظلومی یاد گرفتی چه بود؟
از لحاظ فنی خیلی‌ چیزها از او یاد گرفتم ولی بیشترین آن رفاقت بود.
اما در تمرینات می‌دیدیم گاهی تو و مظلومی با چالش‌هایی مواجه می‌شدید؟
(می‌خندد) ببینید، ممكن است در مقطعی نظر من با نظر مربی فرق كند. شاید بعضی مواقع یك جر و بحث كوچك هم پیش بیاید اما همه تیم می‌دانند كه من با پرویز مظلومی رفیقم. شاید اگر آن رفتارها از بازیكن دیگری سر می‌زد مظلومی او را اخراج می‌كرد. مثلا همه می‌گفتند وینكو بگوویچ و عمران‌زاده پدر و پسر هستند. اینها طبیعی است، به همین خاطر می‌گویم كه شاید بعضی مواقع اختلاف نظر باشد اما كینه‌ای در آن وجود ندارد.
فكر می‌كنی دین خود را به استقلال ادا كرده‌ای؟
اصلا. چون تازه 2سال است كه آمده‌ام و استقلال 6ماه به خاطر محرومیتم پای من ایستاد. به همین خاطر است كه باید دینم را به این تیم ادا كنم.
چطور شد از جام حذفی كنار رفتید؟
بدشانسی آوردیم. توپ‌هایمان گل نشد و همه دیدند به چه شكل گل خوردیم. اینها از بدشانسی‌های ما است كه توپ‌هایمان گل نمی‌شود و راحت گل می‌خوریم.
پس قولی كه به حجازی داده بودید چه شد؟
ان‌شاءا... جام قهرمانی لیگ برتر سال آینده را به خانه ناصر‌خان می‌بریم.
سقف قرار‌داد 350میلیونی را چطور می‌بینی؟
این قانون هیچ كمكی به فوتبال ما نمی‌كند. این قانون باعث می‌شود پول‌های زیر میزی در فوتبال ما رایج شود. آقایانی كه این قانون را گذاشتند لااقل به تورم هم توجه می‌كردند!‌

                                                          نظر بدید