تبلیغات
Commanders blue shirt - صادقی در پرسپولیس؟

صادقی در پرسپولیس؟

«ه...ی!!» با همین آوا صحبت‌هایش را شروع كرد و از اتفاقات این روزها و روزهای آینده‌اش حرف به میان آورد. مشخص بود از ته دل راضی به جدایی از تیم محبوبش نیست و شاید در فصلی كه غیر از بازی با نفت در آبادان (كه یك توپ به اشتباه به پایش برخورد كرد و به قعر دروازه طالب‌لو غلتید) هیچ اشتباه مهلكی نداشت، انتظار جدایی دوباره از استقلال را نداشته است. با این همه مثل قبل محكم و امیدوار به آینده حرف می‌زد.
رفتی...!؟
فوتبال در تیم‌های بزرگ یعنی همین. همان‌قدر كه افتخاراتش بزرگ است جدایی‌ها و تلخی‌هایش هم پر سروصداست. زندگی همین است. یك روز می‌آیی و یك روز هم باید بروی.
اینطوری؟
راستش را بخواهید توقع نداشتم عكس و اسمم را به عنوان بازیكن زیادی روی جلد روزنامه‌ها ببینم. حداقلش این بود كه مرا صدا می‌كردند و به خاطر این 9 سال حضورم در استقلال خودشان این را می‌گفتند نه اینكه مثل...(به نظر می‌رسید صادقی می‌خواست از واژه بازیكن به درد نخور استفاده كند كه شاید به احترام دیگر هم تیمی‌هایش كه در لیست مازاد هستند از به زبان آوردن این اصطلاح خودداری كرد). وحید طالب‌لو و مهدی امیر آبادی هم خیلی ناراحت شدند. این رسمش نیست. گرچه من همیشه گفته‌ام «مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت است.»
گفته بودی اگر تو را نخواهند با روی باز می‌روی. حالا هم اینگونه خواهد بود؟
قطعا. فقط آنها را به خدا قسم می‌دهم بلایی كه بر سر پیروز قربانی آمد را سر من نیاورند. از آنها می‌خواهم دو نكته را به گوش هواداران برسانند. اول اینكه امیرحسین به خاطر پول از استقلال جدا نشد و فردا نگویند رقم پیشنهادی صادقی بالا بود چون اصلا پس از پایان فصل حتی یك تماس هم با من نگرفته‌اند و من از طریق روزنامه‌ها در جریان این مطلب قرار گرفتم. دوم، آن كه بنا به هر دلیلی برای توجیه كردن رفتن صادقی از استقلال من را سپر بلا قرار ندهند و رابطه من و هواداران را خراب نكنند. هواداران بدانند كه صادقی از نظر فنی هر چه داشت در فصل دهم به نمایش گذاشت و مطمئن هستم كه فوتبالیست كاملی نیستم، اما در اندازه‌های خودم فصل بدی را پشت سر نگذاشتم.
بی تیم كه نمی‌مانی؟
از سه هفته پیش تماس‌های فراز كمالوند با من شروع شده است و همین حالا با یك تلفن می‌توانم به تراكتورسازی بروم. همه شرایطشان را هم پذیرفته‌ام .
پس معطل چه هستی؟
امروز قرار است با حاج حبیب ملاقات كنم. البته این ملاقات در مكانی غیر از باشگاه خواهد بود.
پیرو همان حرف‌های درگوشی در مسجد نور (مراسم ختم مادر فتح‌ا...زاده)؟
آن روز به من گفت كه استیلی را می‌آوریم و امروز هم قرار شده با هم دیداری داشته باشیم تا در صورت مثبت بودن مذاكرات به آنها جواب بدهم.
اگر رفتنت به پرسپولیس قطعیت پیدا كند نگران واكنش هواداران استقلال نخواهی شد؟
هواداری كه مرا بشناسد می‌داند كه باشگاه استقلال مرا نخواسته است و من با بهانه و گله‌گذاری از تیمم جدا نشده‌ام. به همین خاطر است كه می‌گویم مسوولان باشگاه استقلال لطفا پشت سرم حرف الكی نزنند و مثل من كه رك و راست هستم بگویند كه خودمان صادقی را نخواستیم. فقط همین. اگر هوادار استقلال از این مسایل مطلع باشد آن وقت نه تنها از صادقی دلگیر نمی‌شود بلكه از مسببین جدایی من دلخور خواهد شد. آن وقت است كه خواهید دید بازی من با پیراهن پرسپولیس هم هیچ واكنشی در پی نخواهد داشت. طرفداران امروزه فوتبال آنقدر فهیم و عاقل هستند كه با دانستن این ماجراها خودشان بهترین تصمیم برای محاكمه افراد را اتخاذ كنند و از امیرحسین صادقی كه فكر می‌كنم بارها تعصبم را به استقلال اثبات كرده‌ام دلگیر نشوند. من در اهواز با پای خراب به میدان رفتم اما وجدانی نتوانستم ادامه دهم، اما در بازی بعد از راه‌آهن كه ضربه محكمی به رانم خورده بود با پایی كه به اندازه یك بشقاب كبودی داشت به میدان رفتم و آخ هم نگفتم. من برابر السد قطر هم وقتی آن ضربه محكم به صورتم خورد نمی‌خواستم از زمین بیرون بروم تا روحیه تیم به هم نریزد. حتی بیرون زمین هم در شرایطی كه تا یك متری‌ام را بیشتر نمی‌دیدم از ماشین امداد پریدم پایین تا بچه‌ها فكرشان به بیرون زمین مشغول نشود. من مطمئن هستم هواداران این مسایل را می‌دانند. چون خودشان هر جا كه مرا می‌بینند به این مسایل اشاره می‌كنند و بابت این رفتارها مرا مورد تشویق قرار می‌دهند و همین برایم بس است. هر بار هم كه كسی از استقلال بد گفته باشد جلویش درآمده‌ام و اجازه نداده‌ام كسی پشت سر تیمم حرف بزند. من به خاطر استقلال خودم را با عالم و آدم در انداخته‌ام. حتی وقتی ورزشگاه را خالی دیدم از همین هواداران كه مرا دوست دارند و حمایتم می‌كنند گله كردم و گفتم تمرینات ما در مرغوبكار بیشتر طرفدار داشت، اما ظاهرا عمر ما در استقلال تمام شده است و فعلا باید از این تیم برویم.
یعنی بعدها برمی‌گردی؟
چه كسی آینده را دیده است.
آخر قربانی وقتی از استقلال رفت گفت كه دیگر به این تیم برنمی‌گردد. تو چنین روشی را نمی‌پسندی؟
پیروز با من فرق دارد و هر كسی یك روشی را ادامه می‌دهد. من یك فصل به مس كرمان رفتم و بعد به استقلال برگشتم و از این جهت گفتم آینده را هیچ كس ندیده است. شاید هم شرایط به شكلی رقم بخورد كه من هم دیگر برنگردم.
تو از فصل نهم هم طلب داری. آنها چه می‌شود؟
درست می‌شود. من در جمع بازیكنان فصل نهم بیشترین طلب را از استقلال دارم هنوز این فصل را هم تسویه نكرده‌ام. بالاخره در این باره یا از باشگاه (استقلال) تماس می‌گیرند یا من با آنها تماس می‌گیرم. مطمئن باشید اجازه نخواهم داد حقم پایمان شود. حقی كه فقط به من تعلق ندارد و خانواده‌ام هم در آن سهیم هستند.